Sumanaus naudoto automobilio pirkėjo strategija

Automobilio pasirinkimui daug įtakos turi reklama, aplinka, draugai ir, žinoma, jūsų pačių įpročiai. Visa tai įvertinus turite nuspręsti esminius kriterijus, pavyzdžiui, pirkti naują ar naudotą automobilį. Be to, svarbu įvertinti ir finansines galimybes, atsisakyti vyraujančių klišių („šis modelis skirtas tik merginoms“, „pilkos spalvos automobilius renkasi tik senjorai“ ir pan.). Daugelis pirkėjų įvertinę savo poreikius ir galimybes dažnai renkasi naudotą automobilį ir šis pasirinkimas yra tikrai geras, jei būsite sumaniu pirkėju.

1. Pirkite automobilį anksčiau nei pirkimas taps būtinu

Kaip ir kitus pirkinius, automobilio pirkimą planuokite iš anksto, kai dar nėra būtinybės. Taip turėsite daugiau laiko rinktis, rasti geresnį variantą, o galiausiai ir pasirinkti geresnį kainos ir kokybės santykį.

2. Nustatykite aiškius kriterijus ir jų nekeiskite

Įvertinkite savo (ir šeimos) poreikius ir nuspręskite, koks automobilis labiau tiktų. Prioritetą teikiate ekonomiškumui ar greičiui? O galbūt jums reikia didelio ir talpaus automobilio? Tvirtai nuspręskite, pasirinkite keletą modelių ir nekeiskite pasirinkimo, nes tai sukels dvejones.

3. Įvertinkite savo finansines galimybes

Automobilis, net ir naudotas, yra nepigus pirkinys, tad gerai apsvarstykite savo finansus. Į pirkimo sumą taip pat įtraukite ir su automobilio pirkimu susijusias išlaidas: jei reikės vykti apžiūrėti automobilio, jį parvairuoti pačiam ar mokėti už pristatymą. Automobiliai iš JAV yra pristatomi į pirkėjo pasirinktą vietą, todėl užteks žinoti, kiek galite skirti automobiliui ir kokio modelio pageidaujate – visą transportavimo maršrutą suplanuos jūsų pirkimo brokeris.

4. Ieškokite automobilio įvairiais būdais

Automobilio pirkimui ieškokite vietinėje rinkoje – peržiūrėkite skelbimus internete, aplankykite automobilių pardavėjų aikšteles, o taip pat patikrinkite ir ką siūlo JAV automobilių aukcionai. Įvertinkite pasiūlą ir vyraujančius kainų skirtumus, pasirinkimą. Automobiliai iš JAV yra perkami taip pat patogiai, kaip ir Lietuvoje, todėl vertinkite savo poreikius, o visomis pirkimo paslaugomis pasirūpins Carsfromusa.eu.

5. Jei dvejojate dėl pasirinkimo, ieškokite atsiliepimų

Renkantis automobilį, pirkėjus dažnai apninka dvejonės, kuris modelis ar gamintojas yra geresnis, patikimesnis. Viską vertinkite pagal savo kriterijus ir tai, kam teikiate prioritetą. Ieškokite apžvalgų ir komentarų internete, pakalbėkite su pažįstamais žmonėmis, kurie vairuoja jūsų pasirinkto modelio automobilį ir paklauskite svarbiausių aspektų.

6. Įvertinkite rinką

Apžvelkite savo pasirinkto modelio automobilių pardavimo pasiūlymus ir įvertinkite, kokia yra vidutinė kaina. Pagal tai galėsite orientuotis ir nepermokėti. Jei perkate automobilį tiesiogiai iš savininko, visada derėkitės ir siūlykite savo kainą – parduodant tai yra normali praktika, tarsi savotiška tradicija. Jei perkate iš automobilį iš JAV automobilių aukciono, stebėkite statymus ir pernelyg neviršykite vidutinės kainos. Atminkite, kad kainą dažnai iškelia emocijas sukeliančios automobilio savybės, pavyzdžiui, graži spalva ar stilingo dizaino salonas. Stenkitės tai vertinti kaip antraeilį dalyką.