Sertifikavimas / registravimas

JAV automobiliams ir kitoms transporto priemonėms yra taikomi skirtingi reikalavimai, todėl čia pargabentos transporto priemonės ne visada atitinka Europoje galiojančius reikalavimus, o tai užkerta kelią sėkmingam registravimo ir sertifikavimo procesui.

Lietuvoje registruojamos naudotos transporto priemonės, importuotos iš ne ES šalių (M1, N1 klasės ir L kategorijos motociklai) turi atitikti šiuos reikalavimus:

  • Apšvietimo ir šviesos signalizacijos prietaisų konstrukcija, skaičius, išdėstymas ir spalvinė gama turi atitikti šalyje galiojančius reikalavimus;

  • Ratų ir ratų ašių išdėstymo parametrai turi atitikti gamintojo nustatytus reikalavimus (M1 ir N1 klasei);

  • Transporto priemonė turi atitikti jos pirmosios registracijos metu galiojusius ekologinius reikalavimus;

  • Transporto priemonė turi atitikti Techninius motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimus.

Atitikimas minėtiems reikalavimams yra tikrinamas individualaus patvirtinimo metu. Plačiau apie ne iš ES šalių įvežtoms transporto priemonėms taikomus reikalavimus skaitykite „Tuvlita“ puslapyje.

Teikiame sertifikavimo ir registravimo paslaugą:

  • Paruošiame visus reikalingus dokumentus;

  • Atliekame reikalingus techninius pakeitimus (pagal EB reikalavimus);

  • Atliekame transporto priemonės registraciją.

Kodėl kyla problemų registruojant iš JAV įvežtas transporto priemones?

Transporto priemonės iš JAV į Lietuvą atkeliauja net tik laivais, bet ir iš aplinkinių valstybių, kuriose yra parduodamos. Nors transporto priemonės skirtinguose žemynuose atrodo gana panašiai, joms yra taikomi tam tikri specifiniai reikalavimai – tai lemia konstrukcinius ir techninių parametrų neatitikimus. Europos Bendrijoje galiojantys reikalavimai, kurių laikosi ir Lietuva, skiriasi nuo amerikietiškųjų. Europos Sąjungos rinkai gaminamos transporto priemonės atitinka EB technines direktyvas ir yra registruojamos be nesklandumų, o štai iš Amerikos atkeliavusiems automobiliams dažnai reikalingi tam tikri pakeitimai.

Pirmą kartą Europos Sąjungos valstybėje narėje registruojant iš JAV įvežtą transporto priemonę yra privalomai tikrinamas jos atitikimas reikalavimams, nes jie lemia eismo saugumą. Dažniausiai problemos kyla dėl automobilių žibintų: skiriasi jų išdėstymas, spalvos, apšviečiamas plotas. Šie neatitikimai dažnai yra išsprendžiami tiesiog pakeičiant žibintus į europietiškus variantus ir priemonė užregistruojama, bet rekomenduojame atkreipti dėmesį į visas transporto priemonės savybes, nes tai, kad jis buvo registruotas nereiškia, kad neiškils problemų atliekant techninę apžiūrą.

Mėgaukitės važiavimu be jokių rūpesčių

Patikėkite transporto priemonės registravimą mums ir nesukite galvos dėl reikalavimų – mes viską sutvarkysime ir Jums beliks mėgautis važiavimu.