Kainų palyginimas: (ne)verta pirkti pigaus naudoto automobilio?

Naudoto automobilio kaina – visada yra opi problema tiek pardavėjui, tiek pirkėjui. Įvertinti naudoto automobilio vertę dažnai gali būti sudėtinga, todėl pirkėjams kyla daugybė klausimų. Automobiliai iš JAV yra parduodami daugybėje aukcionų, čia galima rasti ne vieną panašų to paties modelio pasiūlymą už gana skirtingą kainą. Tad kaip nuspręsti, dėl kurio konkretaus automobilio aukcione varžytis?

Tiesa yra tokia, kad pasiryžę pirkti naudotą automobilį JAV daugelis europiečių tiesiog pasitiki pardavėjų sąžiningumu ir techninės priežiūros pasu. Jei visi elgtųsi sąžiningai, viskas būtų daug paprasčiau, tačiau taip nėra. Naudotų automobilių pardavėjai JAV, kaip ir pardavėjai visame pasaulyje, yra linkę nutylėti tam tikrus gedimus ar informaciją apie automobilio „praeitį“: patirtus autoįvykius, odometro duomenis ir pan. Jei dvejojate, visada pasitarkite su profesionalais. Carsfromusa.eu padės įvertinti parduodamą transporto priemonę ir pasirinkti optimalią kainą, už kurią ją galėtumėte įsigyti. Dažnai daugybė smulkmenų yra nepastebimi pirkėjui, kuris ieško automobilio sau, tačiau profesionalai pastebi viską. Be to, šioje srityje dirbantys specialistai žino vidutines analogiškų transporto priemonių kainas ir gali įvertinti Jūsų pasirinktą pasiūlymą kritišku požiūriu.

Tyrimai rodo, kad Europos gyventojai daugiausiai dėmesio skiria nekilnojamojo turto pirkimui, o antroje vietoje – automobilio įsigijimas. Žinoma, kaina čia taip pat yra svarbus faktorius, nes automobilis ar kita transporto priemonė nėra pigiu pirkiniu. Nerizikuokite ir pasikliaukite profesionalų nuomone – taip išvengsite bereikalingo streso ir neplanuotų naujai įsigyto naudoto automobilio remonto išlaidų. Kiekviena detalė turi būti savo vietoje ir net jei to atidžiai žvelgdami nepastebite patys, profesionalo akis nepraleis nei vienos smulkmenos.

Pagrindiniai klausimai, į kuriuos turi būti atsakyta perkant naudotą automobilį JAV:

  • Kokia automobilio istorija, ar jis buvo patyręs eismo įvykių?

  • Ar automobilis buvo skendęs, patekęs į potvynį ar kitaip susidūręs su didelio kiekio vandens poveikiu?

  • Ar automobilis nėra ir nebuvo pavogtas?

  • Kiek savininkų automobilis turėjo?

  • Kur JAV automobilis buvo registruotas?

  • Kokie pakeitimai/patobulinimai ar svarbių elementų remontai buvo atlikti?

Atsakymai į šiuos klausimus turi lemiamos įtakos automobilio galutinei kainai ir padeda nustatyti jo vertę.

Nepamirškite, kad mažesnė už vidutinę rinkos kainą (lyginant to paties modelio ir panašių ar tapačių techninių parametrų automobilius) yra aiškus indikatorius, kad automobilio pardavėjas nutyli kažką svarbaus. Ši taisyklė galioja ne tik tuo atveju, kai automobiliai iš JAV yra perkami aukcionuose, bet ir įsigijant transporto priemones Europoje ar Lietuvoje.

Liūdna, bet kartais dėl nesąžiningų pardavėjų pirkėjai patiria didelius nuostolius ir turi investuoti nemažai lėšų į automobilio remontą, kurio nesitikėjo. Norėdami apsisaugoti nuo tokios nemalonios situacijos, visada pasitikėkite profesionalais, kreipkitės į Carsfromusa.eu!