Automobiliai iš Amerikos – alternatyva vietos pasiūlai

Automobilis yra svarbiu pirkiniu, todėl daugelis pirkėjų jį renkasi itin atsakingai. Ne paslaptis, kad be techninių charakteristikų ir bendro būklės vertinimo automobilio išvaizdai taip pat teikiama nemažai reikšmės. Tai svarbus kriterijus, tačiau net ir pasirinkus kelis alternatyvius modelius tinkamo automobilio gali tekti ieškoti ilgai. Išeitis? Nauji ir naudoti automobiliai iš Amerikos – šalies, kurioje automobilių pasiūla tiesiog milžiniška, o kainos ir kokybės santykis itin palankus. Be to, automobilių aukcionuose JAV tikrai rasite ir tokių automobilių, kurie priverčia aiktelėti kitus vairuotojus ir atsisukti praeivius, klasikinių savo istoriją turinčių modelių.

Amerikietiškas ar europietiškas?

Automobilių aukcionai JAV siūlo daugybę pasirinkimų, o kai kurie automobiliai gali atrodyti tiesiog identiški europietiškiems modeliams. Visgi svarbu žinoti, kad JAV rinkai žinomi automobilių gamintojai transporto priemones gamina specialiai, tad tam tikrų modifikacijų, kurios yra populiarios tarp Amerikos vairuotojų, tikrai bus. Be išskirtinai amerikietiškų automobilių rasite ir mums puikiai pažįstamus bei Europoje populiarius „Toyota“, „Nissan“, „Ford“ ar „BMW“ ir kitus automobilius. Taip pat rasite pasirinkimą ir elektromobilių, pavyzdžiui „Tesla“ automobiliai iš Amerikos atkeliauja į Europą, kurioje jų pasirinkimas (ypač kalbant apie naudotus) dar nėra didelis.

JAV automobilių aukcionuose daugelis pirkėjų ieško ne europietiškų automobilių. Kodėl? Priežastis paprasta, tai – kaina. Europietiški automobiliai yra kiek brangesni, jei palyginsime su naudotų amerikietiškų automobilių kainų skirtumais JAV ir Europoje. Tai visai suprantama, juk automobilis jau buvo eksportuotas į JAV, o pirkėjas iš Europos planuoja jį vėl sugrąžinti į žemyną, kuriame ir buvo pagamintas. Žinoma, tai nereiškia, kad dėmesio vertų ir finansiškai naudingų pasiūlymų europietiškiems modeliams JAV rinkoje nėra. Vartotojiška amerikiečių visuomenė, kultūra, automobilių mados tendencijos ir kitos priežastys suteikia puikių galimybių įsigyti savo svajonių automobilį už palankesnę kainą.

Automobiliai iš JAV: pagrindiniai skirtumai

Daugelis žino, kad JAV rinkai skirti automobiliai yra kitokie nei riedantys Europos keliais. Kokie iš tikrųjų yra tie skirtumai ir kiek jie turi įtakos automobilio eksploatacijai Europoje?

Automobiliai iš Amerikos atitinka ten galiojančias kelių eismo taisykles ir, norint tokį automobilį vairuoti Europoje, teks pasirūpinti tam tikrai pakeitimais. Dažniausiai esminiai skirtumai, kurie kenkia eismo saugumui ir dėl to yra neleistini, yra susiję su automobilio apšvietimu. Automobiliai iš JAV dažniausiai turi šiuos Europoje nepriimtinus „trūkumus“:

  • Priekiniai žibintai neapšviečia dešiniojo kelkraščio;

  • Nėra galinio rūko žibinto;

  • Galinių žibintų išdėstymas neatitinka galiojančių taisyklių;

  • Posūkių žibintai dega raudona spalva;

  • Nėra šoninių posūkių atkartotojų.

Visus šiuos neatitikimus teks sutvarkyti dar prieš automobilio registraciją, tačiau jei renkatės automobilį, kuris yra populiarus ir Europoje, bėdų tikrai nekils – žibintai, kaip ir kitos JAV rinkoje parduodamų automobilių dalys bei jų modifikacijos, atitinka Europoje parduodamus žibintus bei dalis.

Jei išsirinkote amerikietiško modelio automobilį ar senesnį klasikinį modelį, dalių jam surasti bus kiek sudėtingiau. Jų geriausiai ieškoti ten pat, kur radote ir automobilį – JAV aukcionuose. O dalis transportuoti ir surasti padės Carsfromusa.eu.